دنیای ریاضیات

آموزش ریاضی، تیزهوشان، المپیاد ریاضی ....... وبلاگ به روز است برای دیدن مطالب بیشتر روی خانه کلیک کنید

دنیای ریاضیات

آموزش ریاضی، تیزهوشان، المپیاد ریاضی ....... وبلاگ به روز است برای دیدن مطالب بیشتر روی خانه کلیک کنید

دنیای ریاضیات

مسعود عشقی
کارشناسی ارشد ریاضی
دبیر تیزهوشان و المپیاد
ashena14516@yahoo.com

0921-4925338

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبلاگ متعلق به استاد عشقی است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع، ممنوع و حرام است.

نویسندگان

سوال هوش - تیزهوشان

جمعه, ۲۰ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۰۲ ق.ظ

کتابی 304 صفحه دارد. در شماره گذاری این کتاب چند رقم استفاده شده است؟



مسعود عشقی

  world-of-math.blog.ir

نظرات  (۸۷)

۰۷ آذر ۹۵ ، ۱۹:۲۳ محمد یاسین
804 304*3=912  912-108=804
608
من حساب کردم جواب میشه 804  درسته ؟؟
 این سوال فرمول داره:
۱۰۸-(۳×آخرین عدد سه رقمی)
اگه با این فرمول حل کنیم میاد ۸۰۴
درسته؟
من که نفهمیدم!چه جوری می شه804؟باید بشه608
سلام ببخشید مگه 99تا عدد دورقمی نداریم؟؟؟؟چراهمه 804بدست اوردن ؟
جواب ۸۰۴می شود.استادبرای پایه هشتم کتاب تست جویامجد خوب است
پاسخ:
خوبه
۰۲ آذر ۹۴ ، ۲۰:۱۸ هاتف خورشیدی
جواب 804 است استاد.
۰۵ آبان ۹۴ ، ۰۰:۱۵ سورن صاحبقرانى
٨٠٤
سلام جواب 804 میشه
۱۹ مهر ۹۴ ، ۱۸:۳۰ امیرحسین دمشناس
سلام استاد جواب 804 لطفا جواب بدید
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۹:۲۱ پارسا باروزه
سلام استاد 
ایا جواب 804 است.
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۸:۴۱ امین رضـوی
سلام استاد جواب میشه

305=304+1
915=305*3
804=915-111

۱۳ مهر ۹۴ ، ۲۳:۵۲ مبین مقتدر
سلام استاد جواب میشه 804 ؟

۱۳ مهر ۹۴ ، ۲۲:۵۸ ابوالفضل قزوینی
سلام استاد وبلاگتون خیلی خوبه ممنون....
۱۳ مهر ۹۴ ، ۲۲:۰۱ امیرحسین زندی
804
۱۳ مهر ۹۴ ، ۲۱:۴۵ امیرحسین زندی
804
با سلام اقا جواب 608 میشود
۱۳ مهر ۹۴ ، ۲۱:۱۲ کیارش نوشی
سلام استاد
جواب 801 میشه؟؟
804 تا زیرا 90 تا عدد 2 رقمی کا میشه 180 تا و 9 تا عدد یک رقمی که میشه 9 تا و 205 تا عدد سه رقمی که میشه 615 و همشون روی هم میشه 804 تا 
۱۳ مهر ۹۴ ، ۲۰:۱۲ ali reza Abdoli 81
استاد 804 تا زیرا ما 9 تا عدد یک قمی داریم و 90 تا عدد دو رقمی و 205 تا عدد 3 رقمی 
90×2=180 
9×1=9 
205 ×3=615
615+9+180=804 
۱۳ مهر ۹۴ ، ۲۰:۰۲ امیر حسین اردبیلی
سلام استاد جواب ۸۰۴ میشود
۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۹:۴۹ امسر حسین ابراهیم نژاد
سلام استاد جواب 804
۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۹:۲۳ امیر حسین حسینی
سلام استاد جواب سوال میشود 
609+180+9=798

۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۹:۲۱ Amir hosin hosiny
سلام آقا جواب میشود 
609+180+9=798

۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۹:۱۹ علی و.یلان
من راه حلشو نمیدونستم ولی راه حل های دوستان رو خوندم و تا حدودی یاد گرفتم
استاد جواب 804 هستش؟
۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۸:۰۹ علیرضا قربان
سلام استاد
جواب میشه۸۰۴؟
لطفا جواب دهید(:
استاد جواب  604
۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۸:۰۲ امیر مهدی شاه حیدری
۸۰۴جواب میشه استاد
۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۷:۲۵ نوید براتی
9×1=1
2×90=180
250×3=615
250+90+9=304
615+180+9=804
جواب میشود 804


۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۶:۱۳ علیرضااشرفی
اقا می شود 804
۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۵:۴۶ رامتین غلامی
استاد من 607 به دست اوردم ایا درست است لطفا پاسخ دهید 


با تشکر 
۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۵:۴۵ رامتین غلامی
استاد من 607 به دست اوردم ایا درست است لطفا پاسخ دهید 


با تشکر 
۱۳ مهر ۹۴ ، ۱۵:۳۸ علی بهمنی
خیلی سئوال خوبی بود دست شما درد نکنه
۱۲ مهر ۹۴ ، ۲۰:۰۳ علیرضا کرمانی
99-304                                            استاد کرمانی هستم لطفا بگویید درسته                                                    درسته یا غلط
=205   
205*3
=615                                                     615+189=804
پاسخ:
بله
1تا9  9راضربدر 1 میکنیم جواب میشود نه.10تا99 90راضربدر2 میکنیم جواب میشود صدوهشتاد.100تا304 205ضربدر3جواب میشود شش صدو پانزده.حالا جواب ضرب همه راجمع میکنیم وجواب میشود 804     .........        درست است
۱۲ مهر ۹۴ ، ۱۷:۰۰ ابوالفضل پرواز

سلام استاد

جواب 804

۱۲ مهر ۹۴ ، ۱۶:۰۴ محمد زنده رود
سلام جواب ۸۰۴ میشود.
۱۲ مهر ۹۴ ، ۰۶:۵۶ محمد زنده رود
سلام جواب 804 میشود.
۱۲ مهر ۹۴ ، ۰۱:۵۱ حسین روزبهانی
جواب 814 میشود
۱۱ مهر ۹۴ ، ۲۲:۱۰ مهدی مهدی زاده
سلام استاد جواب 608درسته؟؟؟؟؟
پاسخ:
نادرست است
۱۱ مهر ۹۴ ، ۲۱:۵۰ سپهر صادقیان
804 
615+189=804
۱۱ مهر ۹۴ ، ۲۰:۵۳ محمد زنده رود
سلام استاد جواب ۸۰۴ میشود.
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۹:۵۳ محمد سیفی......
سلام استادجواب 801 میشه..
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۹:۰۹ محمد امین دژاپون
جواب 804 است
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۹:۰۸ محمد صادق دژاپون
جواب 804 است
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۹:۰۲ آرمین رفیعى
استاد
615 +189 = 804
درسته ؟؟؟
پاسخ:
بله
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۸:۵۳ کسری امینی
سلام استاد.
جواب میشه 804 
فردا میام پای تخته توضیح میده به سبک و راه حل خودم.
خداحافظ
پاسخ:
خوبه
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۸:۱۹ رامتین غلامی
استاد جواب 607 درست است 
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۸:۰۵ مهیار مولایی
سلام استاد ببخشید جواب ۸۰۴میشود؟
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۷:۵۳ ابوالفضل پرواز
سلام استاد من جواب رو ۸۰۴در اوردم ایا درسته؟
پاسخ:
بله
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۷:۲۴ علی تاجیک
استاد 804 می شه
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۷:۰۲ مهیار زرگرانی

سلام استاد آقا جواب 804 میشه  راه حل

چون صفر حساب نشده  در کتاب و شماره گذاری نشده ما حساب می کنیم یعنی 1+304=305 بعد چون 305  سه رقمی هست ضبدر 3 می کنیم یعنی 3*305=915 میشود  و بعد 111 تا از 915 کم میکنیم برای این که این فرمولش است آقا درست راه حل؟


پاسخ:
بله
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۶:۵۶ امیرحسین دمشناس
سلام استاد جواب 804  لطفا جواب بدید
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۶:۴۷ آرین قماشی
سلام استاد جواب 804 است
استاد سلام:)
جواب میشه ۸۰۴؟
جواب بذین لطفا:)
تشکر
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۵:۰۷ MOHAMMAD AMIN GAZORY
جواب  804 تاست استاد فکر کنم؟درسته یانه؟؟
۰۹ مهر ۹۴ ، ۱۵:۳۹ داریوش یوسفی

برای شماره گذاری صفحات کتاب از روش زیر استفاده می شود:

  برای اعداد یک رقمی:  1-1×(1+صفحه)                                                               برای اعداد دو رقمی:  11-2×(1+صفحه)   

  برای اعداد سه رقمی:  111-3×(1+صفحه)                             

مثال: کتابی 160 صفحه دارد. برای شماره گذاری این کتاب چند رقم به کار رفته است؟                     جواب: 372=111-3×(1+160)

فرمول برای شماره گذاری کتاب 


استاد خوب بود

۰۷ مهر ۹۴ ، ۱۸:۴۴ کیارش صفایی
استاد جواب 804
سلام من که حساب می کنم میشه 807 تا
9+180+618=807
لطفا راهنمایی کنید
پاسخ:
کمی دقت کن
804
۰۱ مهر ۹۴ ، ۲۰:۵۹ نیما نظام ابادی
استاد ایا جواب 804

۳۰ شهریور ۹۴ ، ۱۷:۳۶ سهیل صاحبقرانی

9*1=9

90*2=180

90+9=99

304-99=205

205*3=615

615+189=804

۸۰۴ 

سلام جواب 304 درسته

سلام جواب 304 درسته
سلام استاد یه سوالی هست خیلی ذهنم مشغول کرده ازدبیرریاضی پرسیدم نتونست حلش کنه لطفا برام حلش کنید.          سوال:دریک مغازه قیمت 16ادامس برابربا تعدادادامس هایی است که می توان با1000تومان خرید.قیمت هرادامس چنداست ؟
لطفاباراه حل ممنون
۲۲ شهریور ۹۴ ، ۱۲:۴۰ امیر فرامرزیان
استاد سلام 
615+180+9=804
804
درست شد؟
پاسخ:
بله خوبه
۲۱ شهریور ۹۴ ، ۱۱:۰۶ علی اکبر گلستانیان
سلام ستاد ببخشید جواب این سوال برابر است با 804 زیرا د 9 صفحه کتاب 9رقم وجود دارد ودر 90 صفحه کتاب 180 رقم وجود دارد ودر 205 صفحه کتاب 615 رقم وجود دارد که در این سوال تعدد ارقام را از ما خواسته اند که در اصل برابر است با مجموع 3 عدد 180 و9و615 که برابر است با 804.
۲۱ شهریور ۹۴ ، ۰۰:۰۶ امیر حسین آذرمه

استاد سلام

جواب 804 میشه چون:

9 صفحه یک رقمی از 9 رقم تشکیل شده

90 صفحه دو رقمی از 180 رقم تشکیل شده

205 صفحه سه رقمی از 615 رقم تشکیل شده

304=205+90+9

؟=9+180+615

804=؟


استاد لطفا بگید درست است یا نه.

پاسخ:
بله خوبه
۲۰ شهریور ۹۴ ، ۲۳:۱۹ علی اکبر گلستانیان
 سلام استاد ببخشید جواب این سوال برابر است با 804 زیرا 9صفحه کتاب 9رقم دارد و 90 صفحه کتاب 180 رقم دارد و 205 صفحه کتاب 615 کتاب دارد که مجموع 3 عدد9و90و205 که اعداد صفحات است برابر 304 میشود که تعداد ارقام آن برابر است با مجموع 3 عدد9 و 180 و615 که نه ضربدر یک میشود و نود ضربدر 2 میشود و205 ضربدر 3 میشود ود کل جواب برابر است با 804.
۲۰ شهریور ۹۴ ، ۲۲:۲۱ امیر فرامرزیان
 استاد در جمع وتفریق اشتباه کرده ام
304_99=205
205×3=615
90×2=180
180+9=189
615+189=804
استاد درسته
😅
پاسخ:
بله خوبه
۲۰ شهریور ۹۴ ، ۲۰:۳۰ محمد جواد عبداللهی
804

فرمول:
تعداد ارقام=111-( تعداد صفحه+1 )×3
304+1=305  ؛    305×3=915  ؛   915-111=804
تعداد ارقام 804 می باشد
جواب صحیح است؟
پاسخ:
بله خوبه
۲۰ شهریور ۹۴ ، ۱۶:۱۱ امیرمحمد اصفهانی زاده
804
سلام، استاد خسته نباشید
99_304=205
205×3=615
615+(( 90×2 )+( 9 ))=804
درسته؟
پاسخ:
سلام بله خوبه
سلام، استاد خسته نباشید
99_304=205
205×3=615
615+(( 90×2 )+( 9 ))=804
درسته؟
سلام استاد جواب 795 است زیرا :
---------------------------------------
304 = تعداد صفحات
9 = اعداد یک رقمی
99 = اعداد دو رقمی
196 = اعداد سه رقمی استفاده شده
----------------------------------------
304-9 = 295
~
295-99 = 196
 ~              ~
----------------------------------------
9×1 = 9 = تعداد رقم های اعداد یک رقمی
99×2 = 198 = تعداد رقم های اعداد دو رقمی
196×3 = 588 = تعداد رقم های اعداد سه رقمی
-----------------------------------------
9+198+588 = 795
-----------------------------------------
پاسخ:
نادرست است
استاد می شود 804 تا رقم
304+9=313
313+180=493
493+499=992
499-180=319
992-319=673
999-100=899
3×100=300
300+100=400
899-400=499
X=673
استاد اگر جواب درسته لطفا پاسخ دهید☺
پاسخ:
نادرست است
304+9=313
313+180=493
493+499=992
499-180=319
992-319=673
999-100=899
3×100=300
300+100=400
899-400=499
X=673
استاد اگر جواب درسته لطفا پاسخ دهید☺
استاد جواب 673
۲۰ شهریور ۹۴ ، ۱۳:۱۳ امیر فرامرزیان
استاد سلام
1تا9=9رقم
304_9=295
90صفحه دو رقمی وجود دارد
90*2=180
295_90=205
حالا205صفحه 3رقمی داریم
205*3=615
پس
9+180+615=904رقم
استاد درست است؟
پاسخ:
نادرست است
۲۰ شهریور ۹۴ ، ۱۲:۵۵ امیرمحمد اصفهانی زاده
سلام استاد
به نظر من جواب 803 میشه .
اگه درسته بهم بگین .
پاسخ:
سلام نه
سلام استاد جواب 804 است زیرا

304_99=205
205×3=615
از صفحه 1تا99 هم که 189 عدد به کار فته 
189+615=804

استاد ایا جواب من درست است؟
پاسخ:
بله خوبه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر