دنیای ریاضیات

آموزش ریاضی، تیزهوشان، المپیاد ریاضی ....... وبلاگ به روز است برای دیدن مطالب بیشتر روی خانه کلیک کنید

دنیای ریاضیات

آموزش ریاضی، تیزهوشان، المپیاد ریاضی ....... وبلاگ به روز است برای دیدن مطالب بیشتر روی خانه کلیک کنید

دنیای ریاضیات

مسعود عشقی
کارشناسی ارشد ریاضی
دبیر تیزهوشان و المپیاد
ashena14516@yahoo.com

0921-4925338

کلیه حقوق مادی و معنوی این وبلاگ متعلق به استاد عشقی است و هرگونه کپی برداری بدون ذکر منبع، ممنوع و حرام است.

نویسندگان

سوال هوش - تیزهوشان

يكشنبه, ۱۵ شهریور ۱۳۹۴، ۱۰:۲۳ ب.ظ

برای شماره گذاری یک کتاب از 651 رقم استفاده شده است.این کتاب چند صفحه دارد؟



با تشکر از دانش آموز تیزهوش مهبد هاتف به خاطر پیشنهاد این سوال


مسعود عشقی

  world-of-math.blog.ir

نظرات  (۶۲)

۰۵ بهمن ۹۴ ، ۲۰:۰۹ امیرحسین رجبی
استاد سلام ببخشید میشه اسم کانال تلگرام ششم را بگید

۱۳ آذر ۹۴ ، ۰۰:۱۴ آرمین رفیعی
سلام استاد 653 میشه ؟
۲۴ مهر ۹۴ ، ۱۰:۵۲ دانیال اشتیاق
استاد میشه ۲۵۳

استاد جواب 253 میشه لطفا بگید
استاد جواب 253 میشه لطفا بگید
۲۳ مهر ۹۴ ، ۱۱:۰۸ محمد سیفی
سلام استاد جواب 326 میشه .........................لطفا جواب بدید...
۱۶ مهر ۹۴ ، ۲۱:۱۱ ali reza Abdoli 81
253 
زیرا 9 صفحه یک  رقمی که میشه 9 و 
90 صفحه دو رقمی کا میشه 180 
462=154 
که روی هم میشه 253
۱۵ مهر ۹۴ ، ۰۶:۴۷ وبو الفضل پرواز

اقا سلام 

من فکر میکنم جواب 253
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۲:۴۸ سپهر صادقیان
استاد 253
روشی که من استفاده کردم روشی که سوال هوش بیست شهریور داده بودید و فرمولیکه صفایی نوشته بود و من برعکسش کردم
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۲:۲۲ کسری امینی
سلام استاد.جواب 253
فردا با روش خودم حل میکنم
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۲:۲۰ کسری امینی
سلام استاد.جواب 253
فردا با روش خودم حل میکنم
اقا جواب 253
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۲:۰۳ کیارش نوشی
سلام استاد
جواب 253 میشه؟!؟
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۱:۴۰ مبین مقتدر
سلام استاد عشقی جواب به چه صورت میشه 253 میشه سر کلاس توضیح بدید؟
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۱:۲۴ علی ویلان
253
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۰:۴۷ آرمین رفیعى
٢٥٣درسته؟؟
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۰:۳۸ رامتین غلامی
استاد جواب 320 میشود 


استاد لطفا جواب دهید 
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۰:۳۷ رامتین غلامی
استاد جواب 320 میشود 


استاد لطفا جواب دهید 
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۰:۳۵ رامتین غلامی
استاد جواب 


153 میشود لطفا نظر دهید 
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۰:۳۴ رامتین غلامی
استاد جواب 


153 میشود لطفا نظر دهید 
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۰:۳۳ علیرضا کرمانی
استاد 253
۱۴ مهر ۹۴ ، ۲۰:۲۴ مهدی مهدی زاده
سلام استاد درسته253
سلام استاد جواب 253 میشه  لطفا بگین؟
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۹:۵۰ امیر حسین اردبیلی
سلام استاد جواب۲۵۳
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۹:۲۶ محمد زنده رود
سلام جواب 253 میشود.
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۹:۲۴ پارسا باروزه
253
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۹:۱۳ امیر حسین زندی
253
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۹:۰۹ MOHAMMAD AMIN GAZORY
استاد جواب 253 میشه
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۸:۵۴ امیر حسین ابراهیم نژاد
سلام استاد جواب 253 میباشد
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۸:۵۱ محمد صادق دژاپون
253
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۸:۵۱ محمد امین دژاپون
253
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۸:۴۷ سید امین رضــوی
استاد جواب میشه 253 

253 میشه
9=9
90=180
154=462
9+180+462=651
9+90+154=253
این میشه آیا؟؟؟
253 میشه
9=9
90=180
154=462
9+180+462=651
9+90+154=253
این میشه آیا؟؟؟
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۷:۴۵ مهیارمولایی
سلام استاد من فکر میکنم که جواب ۲۵۳میشود
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۷:۲۲ آرین قماشی
سلام استاد 253 میشه
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۶:۴۹ محمد سیفی
سلام استاد جواب میشه 325 میشه....
۱۴ مهر ۹۴ ، ۱۴:۴۵ امیرحسین دمشناس
سلام استاد جواب 253 لطفا جواب بدید
۱۴ مهر ۹۴ ، ۰۰:۱۹ حسین روزبهانی
253 جواب میشه
۱۲ مهر ۹۴ ، ۱۸:۰۳ مهیار زرگرانی
سلام استاد فهمیدم چی شد 253 میشه جواب
۱۱ مهر ۹۴ ، ۱۶:۵۸ امیرحسین دمشناس
سلام استاد جواب 253 لطفا جواب بدید
پاسخ:
بله
۰۸ مهر ۹۴ ، ۱۸:۴۸ عرشیا رودباری
ببخشید استاد سوال رو اشتباه متوجه شدم
۰۸ مهر ۹۴ ، ۱۸:۴۶ عرشیا رودباری
سلام استاد جواب 651 درسته؟
پاسخ:
دوباره حل کن
۳۰ شهریور ۹۴ ، ۱۷:۱۷ سهیل صاحبقرانی

 1*9=9

90*2=180

180+9=189

651-189=462

462تقسیم بر 3=154

90+9+154=253

۳۰ شهریور ۹۴ ، ۱۷:۱۶ سهیل صاحبقرانی

 1*9=9

90*2=180

180+9=189

651-189=462

462تقسیم بر 3=154

90+9+154=253

سلام استاد جواب میشه 253
۲۰ شهریور ۹۴ ، ۱۳:۰۱ امیر فرامرزیان
سلام استاد 
651-9=642
90*2=180
642-180=462
462تقسیم بر3=154
154+99=253
استاد ایا درست است؟
۱۹ شهریور ۹۴ ، ۲۳:۲۲ امیرمحمد اصفهانی زاده
253
۱۹ شهریور ۹۴ ، ۱۴:۱۷ عمران ساکن بناب
استاد  دویست و پنجاه و سه میشه ???
پاسخ:
بله خوبه
642=651-9
462=642-180
154=462÷3
253=154+99
253=x
استاد اگه جواب درسته لطفا بگید  باتشکر☆

پاسخ:
بله خوبه
استاد جواب253
۱۷ شهریور ۹۴ ، ۲۳:۲۶ محمد جواد عبداللهی
استاد 253 می شود زیرا
9 صفحه =9 رقم
 90صفحه=180رقم
 154 صفحه=462رقم
9+180+462=651
9 +90 + 154=253


سلام استاد جواب ان 223میشود لطفا بگید درسته یا نه
پاسخ:
سلام نادرست است
استاد می شود ۲۵۳
۱۶ شهریور ۹۴ ، ۲۱:۴۲ امیر حسین آذرمه

استاد سلام

جواب 253 میشه.

چون 9 صفحه از 9 رقم تشکیل شده است.

90 صفحه دو رقمی از 180 رقم تشکیل شده است.

154 صفحه سه رقمی از 462 رقم تشکیل شده است. پس:

651=462+180+9

253=154+90+9


استاد لطفا بگید درست است یا نه.


پاسخ:
سلام خوبه
استاد جواب 253 می شود
این سوال از فرمول زیر حل می شود
3-111×(تعداد صفحه+1)= تعداد ارقام
 651= 111 -3×(x+1)
3x +3 =651+111=762
3x=762-3=759
x=759/3=253
پس این کتاب 253 صفحه دارد
۱۶ شهریور ۹۴ ، ۱۶:۰۰ علی اکبر گلستا نیا
 سلام استاد جواب این سوال برابر است با 253 لطفا اگر درست است جواب بدهید تامن راه حل تشریحی آن را هم برایتان ارسال کنم.
پاسخ:
سلام خوبه 
656
سلام استاد جواب ان 223 میشود لطفا بگید درسته یا نه
پاسخ:
سلام نادرسته
۱۶ شهریور ۹۴ ، ۱۵:۴۱ علی اکبر گلستانیان
جواب این سوال برابر است با ۲۵۳
سلام استاد جواب میشه 253؟
سلام استاد
9_651=642
180_642=462
3÷462=154
154+99=253
253 صفحه، درسته؟ 
پاسخ:
سلام خوبه

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی

ابزار وبمستر

ابزار وبمستر